ارسال پاسخ 
آموزش ساخت ایمیل توسط سرویس ایمیل مایکروسافت (Outlook)
08-02-2012, 09:58 PM
ارسال: #1
آموزش ساخت ایمیل توسط سرویس ایمیل مایکروسافت (Outlook)
مایکروسافت با معرفی سرویس ایمیل جدید خود موسوم به Outlook به صحنه رقابت با Gmail قدم گذاشت. اعضای مایکروسافت در چند ماه اخیر به شدت مشغول ساخت یک سرویس جدید ایمیل بوده‌اند و اکنون آماده‌اند تا نتیجه تلاش‌های خود را به دنیا ارائه دهند. این کمپانی پلتفورم جدید ایمیل خود موسوم به Outlook‌.com را معرفی نموده و امیدوار است با نامی که برای سرویس خود انتخاب کرده (Outlook‌ به معنای «چشم‌انداز» است) و چند ویژگی کارآمد، شما را هم به امتحان پلتفورمش ترغیب کند.
هرچند مایکروسافت برای متقاعد کردن کاربران به استفاده از این سرویس ایمیل جدید به جای Gmail راه دشواری در پیش دارد، اما Outlook.com گامی بسیار بزرگ به جلو برای مایکروسافت و رقیبی جدی در بازار سرویس‌های ایمیل به حساب می‌آید.

گام اول برای استفاده از سرویس ایمیل مایکروسافت ایجاد یک صندوق پستی الکترونیکی است. برای این منظور:

به سایت outlook.com بروید و بر روی لینک sign up now کلیک کنید.

[تصویر:  106.gif]

در صفحه ی نام نویسی ابتدا از شما درخواست وارد کردن اطلاعاتی نظیر نام، تاریخ تولد (بر مبنای میلادی) کشور، جنسیت و ... را خواهد کرد.
در ادامه در بخش microsoft account name یک آیدی برای خودتان تعریف کنید.
معمولا اکثر آیدی های موجود توسط دیگران انتخاب شده اند و ممکن است نیاز باشد آیدی های مختلفی را تست کنید. البته از آنجا که این سرویس تازه راه اندازی شده است احتمال تایید شدن آیدی انتخابی بیشتر خواهد بود.
پس از انتخاب آیدی می بایست یک کلمه ی عبور برای ورود به صندوق پستی خود انتخاب کنید. سعی کنید کلمه ی عبور شما از امنیت لازم برخوردار باشد.
دقت کنید که کلمه ی عبور مورد نظر خود را علاوه بر فیلد Create a password باید در فیلد Reenter Password نیز عینا وارد کنید.
پس از وارد کردن کلمه عبور در فیلدهای موجود، کشور محل سکونت خود را انتخاب و تلفن تماس خود را وارد کنید. (لزومی بر صحیح بودن کشور و تلفن تماس نیست)
در صورتی که پست الکترونیکی دیگری دارید می توانید آن را در فیلد Alternative email address وارد کنید تا در صورت فراموش کردن کلمه ی عبور، برایتان ارسال شود.
در غیر این صورت می توانید با کلیک بر روی لینک Or choose a security question یک سوال امنیتی (برای بازیابی کلمه عبور خود) تعیین کنید.

[تصویر:  107.gif]

در صورتی که بر روی لینک Or choose a security question کلیک کرده اید، سوال امنیتی مورد نظر را از لیست Security question انتخاب و پاسخ خود را در فیلد Answer بنویسید.
از فیلد Country/region کشور محل سکونت خود را انتخاب و کد امنیتی تعیین شده را در فیلد مربوطه وارد کنید. در صورتی که کد امنیتی خوانا نیست می توانید با استفاده از لینک new کد دیگری را بارگیری کنید.

پس از انجام تمام مراحل موجود بر روی دکمه ی I accept کلیک کنید.

[تصویر:  108.gif]

در صورت صحیح بودن تمام اطلاعات موجود و تایید آیدی انتخابی، وارد صندوق پستی Outlook خود خواهید شد و اولین ایمیل Outlook خود را که با مضمون خوشآمدگویی برای شما ارسال شده است دریافت خواهید کرد.
در صورت عدم تایید داده های ورودی اقدام به تصحیح اطلاعات موجود کرده و مجددا بر روی لینک I accept کلیک کنید. دقت کنید که ممکن است کد امنیتی تغییر کند.

[تصویر:  109.gif]

در صورتی که قبلا از سرویسهای ایمیل مایکروسافت یعنی Hotmail‌ یا Live استفاده می کردید و تمایلی به ساخت ایمیل توسط سرویس جدید را ندارید، می‌توانید به منوی تنظیمات سرویس ایمیل خود (Options) بروید و روی گزینه Upgrade to Outlook.com کلیک کنید. البته اگر از این طریق اکانت خود را ارتقا دهید، فقط ظاهر ایمیل شما تغییر می‌کند و دیگر دامنه جدید دریافت نمی‌کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان